Cím:
Kategória:
Feladás dátuma:
több, mint egy hónapjaTim Marshall: A földrajz fogságában
Tíz térkép, amely mindent elmond arról, amit tudni érdemes a globális politikai folyamatokról
Iráni atomalku, párizsi klímaegyezmény, Iszlám Állam, ukrajnai háború kifejezések, melyekkel gyakran találkozhatunk a hírekben, tudósításokban.
De vajon tudjuk-e, értjük-e, mit jelentenek?
Tim Marshall brit újságíró segít eligazodni a naponta ránk zúduló információáradatban, s közben ráirányítja a figyelmünket a földrajzi fekvés fontosságára.
A politikusok mozgásterét mindig is korlátozták országuk földrajzi viszonyai: a hegyek, a folyók, az éghajlat, a tengerek, a sivatagok.
A szerző tíz fejezetben (többek közt Oroszország, Kína, Egyesült Államok, Latin-Amerika, Közel-Kelet, Európa) térképek segítségével vázolja fel e régiók múltját és jelenét, s közben rámutat a fontosabb tényezőkre, melyek történelmüket befolyásolták.
Személyesen átvehető Budapesten.
Foxpost ill. GLS automatába, vagy házhoz szállítással, tudom elküldeni. Utánvétellel is lehetséges: a Jófogáson keresztül GLS Háztól-házig szolgáltatással.