Könyvtárvezető

Feladás dátuma:

ápr 15., 12:48

Tulajdonságok

Tapasztalat:
Pályakezdő

Elvárt végzettség:
egyetem/főiskola

nem igényel

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:
fényképes önéletrajz, motivációs levél, szakképesítést igazoló dokumentum
Munkakör megnevezése:
Egyéb

Alapítványi fenntartású többcélú intézmény a szakkönyvtári, iskolakönyvtári, irat- és dokumentumtári feladatokat is ellátó szervezeti egysége újjászervezését, működtetését és fejlesztését vállaló könyvtárvezetőt alkalmaz, nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:
a szervezeti egység átvilágítása, reorganizációs program kidolgozása, a könyvtárat érintő szabályzatok módosítása;
szakkönyvtári, irattári és multimédia állomány rendszerezett megőrzése, gondozása, dokumentumok digitalizálása, katalogizálás;
gyűjteményfejlesztés és rendelkezésre bocsátása;
helytörténeti (intézménytörténeti) forrásfeltárás, gyűjtés, archiválás, feldolgozás;
információ szolgáltatás, sajtófigyelés, ismeretterjesztés, weboldal tartalomkezelés;
munkaterv, könyvtárstatisztika, beszámolók készítése;
továbbképzés, önképzés, konferencia részvétel;
szakmai szervezetekkel való kapcsolattartás, együttműködés;
gyakornokok mentorálása;
pályázatfigyelés, a szervezeti célokhoz pályázati forrás szervezés.

Alkalmassági feltételek:
felsőfokú szakirányú szakképzettség;
bármilyen pedagógus szakképzettség;
integrált könyvtári rendszer gyakorlati ismerete;
irodai informatikai alkalmazások magabiztos használata;
jó írásbeli és szóbeli kommunikációs és együttműködési készség;
önállóság, proaktivitás, tanulási készség és képesség;
jó szervezőkészség és motiválási képesség;
a foglalkoztatás jogszabályi feltételeinek való megfelelés.

További előnyös körülmények:
mesterfokozatú, vagy azzal egyenértékű végzettségi szint;
intézményvezetői, vagy más pedagógus-szakvizsga;
vezetői gyakorlat és/vagy ambíció;
e-Kréta, Poszeidon ismerete;
nyílt forráskódú alkalmazások, ezen belül integrált könyvtári rendszer ismeret;
B kat. jogosítvány, vezetési gyakorlat;
saját gépkocsi kiküldetéshez való használata;

Munkafeltételek:
a munkáltató megnevezése: Harmónia Alapfokú Művészeti Iskola, Általános Iskola és Gimnázium;
a munkavégzés helye: Nyíregyháza;
jogviszony: köznevelési foglalkoztatotti jogviszony;
jogviszony tervezett kezdete: 2024. július 1. napja;
jogviszony tartama: határozatlan idejű, 3 hónap próbaidő mellett;
munkaidő: heti 40 óra, igény esetén részmunkaidő lehetőségével;
illetmény: a pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény, valamint annak végrehajtásáról szóló 401/2023. (VIII. 30.) Korm. rendelet szerint.

A pályázatok benyújtásának módja:
A pályázatokat a e-mail címre várjuk;
A csatolandó dokumentumok:
részletes, fényképes önéletrajz (87/2019.(IV.23) Korm.r. 1. melléklete);
a végzettségét/képzettséget igazoló okiratok másolata;
motivációs levél;
egyéb iratok, referenciák, ajánlások;
hozzájáruló nyilatkozat a személyes adatok pályázati eljárás céljából való kezeléséhez;
nyilatkozat büntetlen előéletről.

A pályázati eljárás:
A pályázat publikálás tervezett időpontja: 2024.04.16.
A pályázat benyújtásának határideje: 2024.05.20.
A pályázat elbírálásának határideje: 2024.06.30.
Az állás betöltésének tervezett időpontja: 2024.07.01.

A pályázat elbírálásának módja:
A pályázati feltételeknek megfelelt pályázatokat az erre kijelölt bizottság véleményezi és javaslatot tesz a meghallgatásra jelöltekre. A munkáltatói jogkör gyakorlója a pályázatokról a meghallgatások alapján, a bizottság véleményét mérlegelve dönt. A döntésről a pályázók 10 napon belül értesítést kapnak. A pályázat kiírója fenntartja magának a jogot a pályázat visszavonására, vagy a pályázati eljárás eredménytelenné nyilvánítására.

Hirdetés Bejelentése
Hirdetés azonosító: 147079767

Jófogás alkamazás QR kód